• Misja i wizja szkoły

• MISJA SZKOŁY:

„W wychowaniu chodzi o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem - o to,

ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał, aby więc poprzez wszystko, co ma, co posiada,

umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to znaczy, ażeby również, umiał bardziej być

nie tylko z drugim, ale i dla drugich”.

Jan Paweł II, Przemówienie w UNESCO

(02. 06. 1980 r.)

Wychowanie jest jednym z głównych zadań, jakie stają przed nauczycielem. Prowadzi ono do wszechstronnego przygotowania młodego pokolenia, do przejęcia odpowiedzialności za rozwój i przyszłość kraju.

Wszystkie działania, jakie podejmuje nauczyciel wychowawca zmierzają do tego, by każdy uczeń miał jednakowe szanse na rozwój w sferze biologicznej, psychicznej, społecznej i duchowej. Aby cel ten osiągnąć konieczna jest współpraca wszystkich nauczycieli, dyrekcji, rodziców oraz ludzi i instytucji wspomagających szkołę.

WIZJA SZKOŁY:

Szkoła Podstawowa im. Obrońców Pomorza Gdańskiego w Miłobądzu jest placówką, w której wszystkie organy szkoły są jej współtwórcami, a dobrem najwyższym jest dobro drugiego człowieka. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną dla ucznia, nauczyciela i rodziców.

Absolwent naszej szkoły rozwija swoje zainteresowania, jest aktywny w życiu społecznym, poszukuje prawdy. Potrafi samodzielnie podejmować decyzje. Jest odpowiedzialny za własne słowa i czyny, odpowiada za siebie i innych. Potrafi odróżnić dobro od zła. Przywiązany jest do historii i tradycji Kociewia, Miłobądza i szkoły. Dobrze przygotowany jest do podjęcia nauki w gimnazjum.