Aktualności
REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
Liczba wolnych miejscych: 35
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka = Dziecka
Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka = Dziecka została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 10 grudnia w Grupie Lisków obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka = Dziecka. Dzieci poznały swoje podstawowe prawa i uczyły się wyrażać siebie, swoje potrzeby, emocje. Dowiedziały się, iż każdy ma swoje prawa, ale także obowiązki. Najpierw odbyła się zabawa słowna pt. „Król Maciuś”, następnie zabawa na ćwiczenie logicznego myślenia „Przyjaciel z innej planety”. Dzieci wyklaskiwały i wytupywały hasło: Dzieci mają swoje prawa! Niech każdy się dowie, że dziecko to mały człowiek! Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny „Co to są prawa dziecka”? Na koniec Liski stworzyły pracę plastyczną „Choinka naszych praw”, w której rozwijały motorykę małą: uczyły się odrysowywać swoją dłoń, kolorować i wycinać narysowaną rękę. Wszyscy mamy prawa, które są sprawiedliwe, nie mogą ograniczać i krzywdzić innych, więc są równe i bezpieczne. Szanujmy swoje prawa i tym samym siebie nawzajem.
4
REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ
-
Świetlica czynna jest we wszystkie dni dydaktyczne w godzinach od 6.45 do 15.30.
-
Obowiązkiem rodziców/opiekunów prawnych jest przestrzeganie godzin pracy świetlicy
i punktualnego odbierania dziecka. -
Uczeń ma obowiązek szanować i dbać o wyposażenie świetlicy.
-
Wychowawcy świetlicy nie ponoszą odpowiedzialności za wartościowe przedmioty przynoszone do szkoły.
-
W pracy z uczniami wychowawca świetlicy współpracuje z pedagogiem szkolnym, psychologiem szkolny oraz wychowawcami klas.
-
W świetlicy obowiązuje zakaz korzystania z telefonów komórkowych, smartwatchów itp.
-
Uczeń ma obowiązek informować każdorazowo wychowawców świetlicy o swoim przyjściu oraz wyjściu ze świetlicy.
-
Rodzice i opiekunowie zobowiązani są do poinformowania nauczyciela świetlicy o odbiorze dziecka ze świetlicy.
-
W wyjątkowych sytuacjach uczeń może być odebrany przez inną osobę pełnoletnią, jeśli osoba ta ma pisemne upoważnienie rodzica/opiekuna prawnego lub widnieje w karcie upoważnienia.
-
Osoba zamierzająca odebrać ucznia ze świetlicy, szczególnie po raz pierwszy, powinna posiadać przy sobie dokument potwierdzający tożsamość i na prośbę wychowawców świetlicy okazać go celem potwierdzenia jej tożsamości i weryfikacji upoważnienia do odbioru dziecka ze świetlicy.
-
Uczeń poniżej 7 roku życia nie może samodzielnie opuszczać świetlicy szkolnej.
-
Uczeń może samodzielnie opuścić świetlicę nie wcześniej niż o zadeklarowanej przez rodzica/opiekuna prawnego godzinie.
-
W przypadku jednorazowego, samodzielnego wyjścia dziecka ze świetlicy do domu potrzebne jest oświadczenie rodzica ze zgodą na takie wyjście, z podaniem daty i godziny,
o której dziecko ma opuścić świetlicę. -
Uczeń, który został odebrany ze świetlicy szkolnej lub opuścił teren szkoły za zgodą wyrażoną przez rodzica nie może być powtórnie przyjęty w tym samym dniu.
-
Uczeń zakwalifikowany do świetlicy, który bez usprawiedliwienia nie uczęszcza
do świetlicy przez okres jednego miesiąca zostaje skreślony z listy uczestników świetlicy. -
W sytuacjach wyjątkowych uczeń niezapisany do świetlicy szkolnej może przebywać
w niej w przypadku, gdy czeka na zajęcia pozalekcyjne. -
Jeżeli w trakcie trwania roku szkolnego, rodzic/opiekun prawny postanowi wypisać dziecko ze świetlicy, powinien ten fakt zgłosić wychowawcy świetlicy.
-
Szczegółowe zasady przyznawania świadczenia pieniężnego na rzecz rodziny,pn. „Gminny bilet dla ucznia”.
W związku z wieloma pytaniami ze strony rodziców wyjaśniamy kto powinien złożyć wniosek o przyznanie świadczenia pieniężnego "Gminny bilet dla ucznia" np. na miesiąc październik.
1. Rodzice, których dzieci z domu do szkoły mają równo bądź mniej niż 3 km w klasach I - IV szkół podstawowych oraz dzieci odbywające obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne.
2. Rodzice, których dzieci z domu do szkoły mają równo bądź mniej niż 4 km w klasach V - VIII szkół podstawowych.
3. Rodzice, których dzieci uczęszczają do szkoły spoza obwodu np. zgodnie z obwodem dziecko powinno uczęszczać do szkoły w Swarożynie a uczęszcza do szkoły w Turzu.
Procedura:
Wypisać wniosek o przyznanie świadczenia pieniężnego „Gminny bilet dla ucznia” i dostarczyć go do Urzędu Gminy Tczew, nie później niż do dnia 15 września.
Wójt Gminy Tczew wystawi Decyzję administracyjną (decyzja jest ważna na rok szkolny).
Po otrzymaniu decyzji od Wójta Gminy Tczew, rodzic musi zakupić bilet miesięczny na stronie
be-ma.billeterka.plWniosek o wypłatę świadczenia pieniężnego „Gminny bilet dla ucznia” wraz z kopią imiennego biletu miesięcznego trzeba dostarczyć do Gminy Tczew, do końca miesiąca na jaki był zakupiony bilet miesięczny (przykład: jeżeli bilet miesięczny został zakupiony na październik to do końca października trzeba dostarczyć do Gminy Tczew wniosek wraz z biletem). Po tym terminie zwroty nie będą wypłacane.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
11Koniec wakacji i początek nauki. Niektórzy są z tego powodu niezadowoleni, inni nie mogą się doczekać pierwszego dzwonka. Spotkania towarzyskie, opowieści wakacyjne, czyste konto jeśli chodzi o oceny. Każdy z nas zna to uczucie. Początek roku szkolnego, to nieodłączna część życia każdego ucznia. W naszej szkole uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2024/25 odbyła się 2 września 2024r. godz. 9.00 w sali gimnastycznej budynku szkoły.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 2 września 2024 r. o godzinie 9:00.
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2024/2025
Podręczniki dla kl. I-VIII uczniowie otrzymają ze szkoły. Książki i ćwiczenia do religii, a także zestaw książek do przedszkola zakupują rodzice.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 20223/2024
38Wszystko ma swój czas – był czas nauki, stresu, sprawdzianów. Czas wczesnego wstawania i późnych nieraz powrotów. Teraz przyszedł tego kres.
I nastał dwumiesięczny okres wakacji.W dniu 21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie kolejnego już roku szkolnego. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły odśpiewano hymn państwowy, a uroczystość poprowadziła uczennica Kalina Smolińska. Pan dyrektor Tadeusz Dzwonkowski, wraz z wychowawcami, wręczył uczniom świadectwa szkolne oraz podziękował całej społeczności za wszelaki wysiłek, współpracę i aktywność. Życząc udanych wakacji. Następnie, w imieniu Rady Rodziców, głos zabrała pani Dorota Czaplewska. Edukację w naszej szkole zakończyła klasa, której wychowawcą był Rafał Grzenkowski.
Na wakacje wszystkim – nauczycielom, uczniom, pracownikom szkoły życzymy dużo słońca. A jak nawet go nie będzie, to przynajmniej dobrego humoru w dobrym towarzystwie. Cobyśmy we wrześniu wrócili ze wspomnieniami, wypoczęci, z naładowanymi akumulatorami i gotowi do pracy.
POŻEGNAINE KLASY ÓSMEJ
66Apel z okazji pożegnania klasy ósmej oraz rozdanie nagród w różnych konkursach i zawodach sportowych. Całość wzbogacona występami uczniów klas trzecich i świetlicy szkolnej.
GALA TALENTÓW 2024
46Dzisiejsze wydarzenie było spotkaniem z młodymi ludźmi pełnymi pasji i twórczego zapału.
Fascynujący program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły wypełniony był bogactwem i różnorodnością talentów.
W tegorocznej edycji pt. "Gala talentów" udział wzięli:
1. Marysia Wójcik, zerówka,
2. Michalina Basa, kl.1,
3. Amelia Kolos, kl. 1
4. Julia Siwiak, kl. 1,
5. Jacek Wróblewski, kl. 1,
6. Wiktoria Wójcik, kl.2
7. Paulina Kot, kl. 2,
8. Aneta Liczbińska, kl. 2,
9. Zosia Sierocka, kl. 2,
10. Liliana Słopiecka, kl. 2,
11. Karolina Bielicka, kl. 3a,
12. Zosia Iwanowicz, kl. 3a,
13. Kinga Sowińska, kl. 3a,
14. Michalina Janowska, kl. 3a
15. Agata Siwiak, kl. 3a,
16. Aleksander Mazur, kl.3 a,
17. Kacper Kolos, kl. 3b
18. Maja Mikołajczyk, kl. 4,
19. Idą Górska, kl. 4,
20. Oliwier Nibus, kl. 4,
21. Rafał Ciesielski, kl. 4,
22. Paweł Basa, kl. 5,
23. Polina Panko, kl. 6.
Prawda okazała się stwierdzeniem, w każdym człowieku drzemie jakiś talent, trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz Pani Małgosi Smoter za przygotowanie przedsięwzięcia.
Konkurs "Przydrożna kapliczka"
26Kapliczki przydrożne od wieków stanowią ważny element krajobrazu kulturowego Pomorza. Są one świadectwem religijności mieszkańców. Kapliczki były często fundowane jako dziękczynne lub przebłagalne wota w czasie wojen, epidemii lub kataklizmów oraz dla upamiętnienia ważnych wydarzeń historycznych lub postaci. W miesiącu maju, gromadzą się przy nich ludzie oddając cześć Maryi. W ten sposób kapliczki stają się czynnikiem budowania lokalnej tożsamości, łącząc przeszłość z teraźniejszością. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie na “Przydrożną kapliczkę”. Wszyscy uczestnicy, a było ich 51 osób, wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością, zaangażowaniem. Często całe rodziny włączyły się do pomocy w ich przygotowanie, angażując swoje ręce, głowę i serce. Wszystkie prace zasługują na I miejsce. Jednak wśród nich uwagę zwróciły szczególnie trzy: Michaliny Janowskiej za delikatność, wdzięk i piękno, ukazane w prostocie. Za kompozycję, kolorystykę i wykorzystanie naturalnych materiałów. Heleny Czaplewskiej za estetykę, każdy detal przemyślany i własnoręcznie wykonany. Janka Mazur Marshall za pomysłowość, delikatność, “powiew morskiej bryzy”.
REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ
REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ
-
Świetlica czynna jest we wszystkie dni dydaktyczne w godzinach od 6.45 do 15.30.
-
Obowiązkiem rodziców/opiekunów prawnych jest przestrzeganie godzin pracy świetlicy
i punktualnego odbierania dziecka. -
Uczeń ma obowiązek szanować i dbać o wyposażenie świetlicy.
-
Wychowawcy świetlicy nie ponoszą odpowiedzialności za wartościowe przedmioty przynoszone do szkoły.
-
W pracy z uczniami wychowawca świetlicy współpracuje z pedagogiem szkolnym, psychologiem szkolny oraz wychowawcami klas.
-
W świetlicy obowiązuje zakaz korzystania z telefonów komórkowych, smartwatchów itp.
-
Uczeń ma obowiązek informować każdorazowo wychowawców świetlicy o swoim przyjściu oraz wyjściu ze świetlicy.
-
Rodzice i opiekunowie zobowiązani są do poinformowania nauczyciela świetlicy o odbiorze dziecka ze świetlicy.
-
W wyjątkowych sytuacjach uczeń może być odebrany przez inną osobę pełnoletnią, jeśli osoba ta ma pisemne upoważnienie rodzica/opiekuna prawnego lub widnieje w karcie upoważnienia.
-
Osoba zamierzająca odebrać ucznia ze świetlicy, szczególnie po raz pierwszy, powinna posiadać przy sobie dokument potwierdzający tożsamość i na prośbę wychowawców świetlicy okazać go celem potwierdzenia jej tożsamości i weryfikacji upoważnienia do odbioru dziecka ze świetlicy.
-
Uczeń poniżej 7 roku życia nie może samodzielnie opuszczać świetlicy szkolnej.
-
Uczeń może samodzielnie opuścić świetlicę nie wcześniej niż o zadeklarowanej przez rodzica/opiekuna prawnego godzinie.
-
W przypadku jednorazowego, samodzielnego wyjścia dziecka ze świetlicy do domu potrzebne jest oświadczenie rodzica ze zgodą na takie wyjście, z podaniem daty i godziny,
o której dziecko ma opuścić świetlicę. -
Uczeń, który został odebrany ze świetlicy szkolnej lub opuścił teren szkoły za zgodą wyrażoną przez rodzica nie może być powtórnie przyjęty w tym samym dniu.
-
Uczeń zakwalifikowany do świetlicy, który bez usprawiedliwienia nie uczęszcza
do świetlicy przez okres jednego miesiąca zostaje skreślony z listy uczestników świetlicy. -
W sytuacjach wyjątkowych uczeń niezapisany do świetlicy szkolnej może przebywać
w niej w przypadku, gdy czeka na zajęcia pozalekcyjne. -
Jeżeli w trakcie trwania roku szkolnego, rodzic/opiekun prawny postanowi wypisać dziecko ze świetlicy, powinien ten fakt zgłosić wychowawcy świetlicy.
-
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka = Dziecka
Dnia 10 grudnia w Grupie Lisków obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka = Dziecka. Dzieci poznały swoje podstawowe prawa i uczyły się wyrażać siebie, swoje potrzeby, emocje. Dowiedziały się, iż każdy ma swoje prawa, ale także obowiązki. Najpierw odbyła się zabawa słowna pt. „Król Maciuś”, następnie zabawa na ćwiczenie logicznego myślenia „Przyjaciel z innej planety”. Dzieci wyklaskiwały i wytupywały hasło: Dzieci mają swoje prawa! Niech każdy się dowie, że dziecko to mały człowiek! Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny „Co to są prawa dziecka”? Na koniec Liski stworzyły pracę plastyczną „Choinka naszych praw”, w której rozwijały motorykę małą: uczyły się odrysowywać swoją dłoń, kolorować i wycinać narysowaną rękę. Wszyscy mamy prawa, które są sprawiedliwe, nie mogą ograniczać i krzywdzić innych, więc są równe i bezpieczne. Szanujmy swoje prawa i tym samym siebie nawzajem.
4