• Dzień pieczonego ziemniaka

Dnia 26.10.2020r uczniowie kl. I-III uczestniczyli w zajęciach pt. „Królestwo Ziemniaka” realizowanych w ramach  Programu edukacyjnego „Zdrowo i aktywnie”. Ze względu na pandemię COVID 19 zajęcia odbyły się w dwóch częściach: poznawczo- twórczej i sportowej. W trakcie zabaw uczestnicy rozwiązywali zagadki,  poszerzyli wiadomości dotyczące pochodzenia ziemniaków, poznali produkty i potrawy  z nich wykonane oraz tworzyli  „ziemniaczane cudaki”.  Następnie w ramach wychowania fizycznego uczniowie mogli zmierzyć się w zadaniach i konkurencjach sprawnościowych, w których również głównym bohaterem był ziemniak.  Na koniec imprezy uczniowie klas pierwszych otrzymali ordery „Mistrz Olimpiady Ziemniaczanej” natomiast uczniowie klasy drugiej i trzeciej  dodatkową ocenę za aktywność i zaangażowanie w zajęcia sportowe.  Niespodzianką dla wszystkich była degustacja frytek .

Projekt przygotowały panie J.Kardyś i A.Megier.

• Ślubowanie i pasowanie klasy pierwszej

13 października odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania pierwszaków. Zanim Pan dyrektor Tadeusz Dzwonkowski dokonał tego aktu, uczniowie klas pierwszych musieli wykazać się wiadomościami na temat Polski, znajomością zasad dobrego wychowania oraz zasad poruszania się po drodze. Pierwszaki zaprezentowały umiejętności muzyczno- taneczne i recytatorskie. Uroczystość prowadziły damy dworu Krainy Wiedzy - Kalina i Maja w asyście rycerzy Macieja i Błażeja, uczniowie z kl. III . Na zakończenie każdy uczeń otrzymał podarunek zakupiony przez rodziców i pamiątkowy dyplom od wychowawczyń oraz niespodziankę przygotowaną przez kolegów i koleżanki  z kl. II i III. Uroczystość przygotowały panie Dorota Czajka i Joanna Kardyś.

• Zbiórka karmy

Październik jest miesiącem, w którym pamiętamy o zwierzętach ze schroniska Animals w Tczewie. Wzorem poprzednich lat , również w tym roku zbieraliśmy karmę, koce i zabawki dla podopiecznych schroniska. Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy .Ze względu na czas pandemii uczniowie nie mogli odwiedzić schroniska i zawieść darów osobiście.  Zostały one przewiezione busem z Urzędu Gminy, za co również serdecznie dziękujemy. Organizacją i przebiegiem zbiórki zajęła się D.Slopiecka.